News

facebook-link/ instagram-link/

November 2023 نشان شایستگی فدرال

 افتخار هوروش پورکیان نشان لیاقت فدرال را دریافت کرد

 

از فعالان حقوق زنان به دلیل تعهدش به زنان و دختران با پیشینه مهاجر تجلیل می شود

 

10 نوامبر 2023، 11:30 صبح

 

نشان لیاقت جمهوری فدرال آلمان از سوی رئیس جمهور فدرال به هوروش پورکیان اعطا شد. پورکیان 25 سال است که به آزادی های مدنی، فرصت های برابر و تبادل بین فرهنگی متعهد بوده است. Kulturbrücke Hamburg e. V. قبلاً اهدا شده است و سازمان غیرانتفاعی بیستمین سالگرد تأسیس خود را در 26 نوامبر جشن می گیرد. هوروش پورکیان برای قدردانی از تعهد داوطلبانه بزرگ خود، در 10 نوامبر 2023 نشان لیاقت جمهوری فدرال آلمان را از سوی سناتور فرصت های برابر، کاترینا فگبانک دریافت کرد.

 

سناتور کاترینا فگ بانک، هوروش پورکیان

 

هوروش پورکیان نشان لیاقت فدرال را دریافت کرد

 

سناتور فرصت‌های برابر کاترینا فگبانک: «به هوروش پورکیان برای دریافت نشان شایستگی فدرال به گرمی تبریک می‌گویم. هوروش پورکیان 25 سال است که برای فرصت های برابر، حقوق زنان و ارتقای همگرایی و تبادل بین فرهنگی مبارزه می کند. با سازمان غیرانتفاعی خود Kulturbrücke Hamburg e. او تعصبات علیه مهاجران را از بین می برد و با ابتکار «زنان بین المللی در قدرت» توجه را به ستم سیستماتیک دختران و زنان جلب می کند. مایلم صریحاً از تعهد چشمگیرش و به ویژه عضویت ده ساله اش در هیئت مشورتی ادغام سنای هامبورگ تشکر کنم و خوشحالم که هوروش پورکیان با تعهد قوی خود به تنوع شهر ما بیشتر جلوه می دهد

 

هوروش پورکیان: آزادی یک جامعه را می توان با آزادی زنان سنجید، زیرا پتانسیل زنان برای موفقیت یک جامعه ضروری است. و به همین دلیل است که ما به زنان بیشتری در پست های رهبری نیاز داریم. ما به فرصت های حرفه ای برابر بیشتری نیاز داریم. و ما به فرصت های شبکه سازی بیشتری برای زنان در تجارت، سیاست و جامعه نیاز داریم. ما به شجاعت بیشتری نیاز داریم تا راه خود را طی کنیم. این چیزی است که من با کارم برای آن مبارزه می کنم و می خواهم همه زنان را به انجام آن تشویق کنم. و همچنین در مورد ادغام به این شجاعت نیاز داریم: شجاعت نزدیک شدن به یکدیگر. شجاعت برای گفتگو و شجاعت برای درک. چون غریبه ها دوستانی هستند که ما هنوز آنها را نمی شناسیم

 

درباره زندگی و تعهد هوروش پورکیان

 

 

هوروش پورکیان در تهران متولد شد و در سال 1354 به همراه پدر و مادر و خواهر و برادرش به هامبورگ آمد. در سال 1986 تحصیلات مدیریت بازرگانی خود را در هامبورگ به پایان رساند. سه سال بعد او شرکت خود را تأسیس کرد و در آنجا مدهای تفریحی را تولید و به فروش رساند. در سال 2001، دومین برچسب برای لباس های سفارشی برای زنان بازرگان دنبال شد.

 

 

در سال 1998 به همراه پدرش کتاب «قدرت زنان خسته را شاد می کند» منتشر کرد. ادعای قدرت زنان در قرن بیست و یکم و چرا مردان چیزی از دست نمی دهند. در همان سال او شروع به کار داوطلبانه در سازمان ها و رویدادهای مختلف با موضوع زنان در تجارت و جامعه کرد.

 

 

در سال 2001، پورکیان به عنوان مشاور فرصت‌های برابر، بخشی از تیم شایستگی شهردار بعدی هامبورگ، اول فون بوست بود. او سپس به مدت ده سال تا سال 2011 عضو دائم هیئت مشورتی ادغام سنای شهر آزاد و هانسیاتیک هامبورگ بود. پورکیان با هدف بهبود تبادل بین فرهنگی و ترویج گفت‌وگو بین افراد با ریشه‌های مختلف و کاهش تعصبات، انجمن غیرانتفاعی Kulturbrücke Hamburg e. را در پایان سال 2003 تأسیس کرد. V.. او 250 قسمت تلویزیونی "Kulturbrücke TV" را برای پخش کننده شهری TIDE تهیه کرد که در آن شباهت های فرهنگی 180 ملیت مختلف هامبورگ را برجسته کرد و بنابراین کنجکاوی در مورد تنوع فرهنگ ها در شهر برانگیخت. انجمن و پروژه های مختلف آن تاکنون 20 بار مورد تقدیر قرار گرفته اند، به عنوان مثال با جایزه "مکان انتخابی 2008 آلمان - سرزمین ایده ها" که توسط رئیس جمهور وقت فدرال هورست کوهلر اعطا شد. علاوه بر این، در میان موارد دیگر، آنگلا مرکل، صدراعظم وقت، از ابتکار «Switch» به عنوان برنده فدرال Startsocial تقدیر کرد. پورکیان به مناسبت صدمین روز جهانی زن، ابتکار عمل IWP International Women in Power را در مارس 2011 تأسیس کرد و در سال 2017 راهپیمایی زنان و مهاجران را ترتیب داد - تظاهراتی که به این شکل در آلمان بی نظیر است - در عین حال علیه حق. جناح پوپولیسم و علیه تعصب مذهبی.

 

 

اطلاعات بیشتر درباره Kulturbrücke Hamburg e. V.: https://www.kulturbrueckehamburg.de/

 

اطلاعات بیشتر درباره ابتکار بین المللی زنان در قدرت: https://www.internationalwomenpower.com

 


Rede von Hourvash Pourkian in Farsi am 23. Juli 2022, gegen das iranische Mullah Regime!!

Die Rede in Farsi von Hourvash Pourkian auf dem Rathausmarkt war im Rahmen eines Protestes gegen das iranische Mullah Regime, veranstaltet von Irano pas migirim. Sie berichtet über die Lage der Frauen und Kinder im Iran und bittet um die Unterstützung des Sohnes Reza Pahlavi des gestürzten Königs von Persien. 

 

Hourvash Pourkian's speech in Farsi was part of a protest against the Iranian mullahs' regime, organized by Irano pas migirim. She reports on the situation of women and children in Iran and asks for the support of the son Reza Pahlavi of the fallen king of Persia.


Norouz-Grüße zum iranischen Neujahrsfest 2022 auf Farsi

Frühlingsanfang und gleichzeitig das iranische und afghanische Neujahrsfest. Hier meine Botschaft an meine Freunde auf Farsi.we say no to scharia and no to Recognition of taliban !


تظاهرات بر علیه مسجد امام علی (آبی) در هامبورگ

Mina Imangolizadeh talks about anti-Semitsim! The speech is held in Farsi.
Brian Hook - Munich Conference

                                                                                                 February, 2019

"USA beh Farsi" reports:

 

Within the context of the Munich Security Conference, February 2019, our IWP chairwoman Hourvash Pourkian was invited to the roundtable joined by Brian Hook, former US Special Representative for Iran .

 

  

هم میهنان عزیز و گرامی ما یک کمپین جدید )کمپین درخواست پیوستن نظامیان به

 

 مردم ایران )ایجاد کردیم تا بتوانیم پیام دلمان را به نظامیان برسانیم در این راه با ما همراه و هم صدا شوید

 

کمپین درخواست پیوستن نظامیان به مردم ایران به هیچ گروه و حزبی تعلق ندارد ما میتوانیم صدای یکدیگر باشیم برای ازادی میهنمان خارج از هرگونه تعصب و تعلق 

 

همراه شو هموطن 🤝

 

@etehad_21

 


 

درودبه هم میهنان مان در ارتش ملی ایران و همچنین پاسداران و بسیجان گرامی ، مابه عنوان یک هموطن از شما تقاضا داریم که به صف ملت مظلوم و ستمدیده ایران ، برای برقراری آینده بهتر ، باشکوه و ایمن ، برای خود و فرزندانتان بپیوندید.

 

*ایران ، سرزمین ما،  کهن دیاری که تاریخ به مشنور کورش آن می بالد و مردمانش همیشه چون دماوند سربلند بوده اند. سرزمینی که تعدی هیچ بیگانه ای را تحمل نکرد و سربازانش با جان خویش آن را حفظ کردند . 

 

بخوبی میدانیم که شما به ذاتِ پلیدِ

 

زن ستیز ، ضد انسانی و ضد ایرانیِ نظامِ اسلامیِ حاکم بر ایران را پی برده اید، باید بدانیدکه شما قربانی تغییر رژیم نخواهید شد ،

 

*اکنون  چهل سال است این سرزمین به دام حاکمانی افتاده است که با حیله و نیرنگ آسمان آبی آن را تیره کرده اند،

 

و هرانچه در اعماق زمین و دریاهای آن بعنوان ثروت از نیاکان مان به یادگار مانده بود نابود کردند. ثروت ایران را یا هزینه کشتار، گروگانگیری و تبهکاری در فرای مرزها کرده اند یا به فرزندان شان بخشیده اند تا در ینگه دنیا عیش و نوش کنند.

 

این سران رژیم و کسانیکه دست شان بخون ملت ایران آلوده است ، درتریبون بین المللی، مثل تمام جنایتکاران گذشته دنیا، محاکمه خواهند شد .

 

*ایران ما حافظ و نگهبان می خواهد، سرباز می خواهد . اما تو ای هموطن  ارتشی و سپاهی و بسیجی که به گمانت حافظ ایرانی؛ امروز تو حافظ ایران نیستی بلکه حافظ حاکمانی هستی که ، مردم معترض به گرانی و بی عدالتی را در خیابان به قتل می رسانند یا زندانی و شکنجه می کنند.

 

ارتشیان عزیز ، پاسداران و بسیجیان گرامی ، وظیفه شما دفاع از مرز و بوم وخونِ ملت ایران است و نه حمایت از این نظامِ ضدِ انسانی و دزد .

 

*رعایت نکردن حقوق زنان، اقلیت ها و کلا حقوق بشر از سوی رژیم ، ایران را در جهان منزوی کرده است . اما اطمینان داریم خیلی زود نام ایران سربلند خواهد شد . شما نیروهای نظامی هر چه زودتر از حکومت جدا شده و به صف مردم بپیوندید این اتفاق زودتر رخ خواهد داد. یقین داریم شما باز هم قهرمان مردم خواهید بود .   ایران را آزاد خواهیم کرد

 

وقت آن رسیده که صف خود را از این نظام تروریستی و رژیم استبدادی ، جدا کنید و به مردم بپیوندید و حمایت خود را ، به هر شکلی که شده اعلام کنید.  قطعا مردم، بعنوان قهرمان به شما نگاه خواهند کرد.

 

 

سکوت و بی تفاوتی نسبت به خونِ هم میهنِ بیگناه و بی دفاع که فقط حقشان را طلب می کنند ، خیانت است.

 

همراه شو هموطن

 


 Once again this year, the chairwoman of the IWP Hourvash Pourkian welcomes the Persian New Year celebrations.

Especially in these difficult times, she wishes everyone peace and health.

 

On Saturday, March 20, 2021 at 10:37:27 am, the Iranian New Year celebrates, which is also the beginning of spring.

Happy Norouzfest to all my Iranian, Afghan, Tajik, Kurdish and Turkish friends. Actually to all 300,000,000 people

who celebrate this festival.

 

I wish all of us peace and freedom for our countries and people. Light always triumphs over darkness.

As always you will find a version in German and one in Farsi.

 Yalda (winter Solstice) & Christmas greetings

The Chairwoman of IWP Hourvash Pourkian wishes everyone a Merry Christmas and a relaxed and happy start to the New Year 2021. In FarsiSocial Media

All information about our events, as well as interesting articles on the topic of women's rights, can also be found on our Facebook page.

 

 

 

And on Instagram.

 

@iwp_internationalwomenpower